О частных детективах в Украине на Первом канале

Детективам — закон! Українські нишпорки наполягають на ухваленні документа, який би регулював їхню діяльність. Адже нині вітчизняним Шерлокам Холмсам стежити та збирати інформацію для клієнтів доводиться поза законом. На відміну від їхніх іноземних колег. За кордоном детективам видають спеціальні ліцензії. У тонкощах таємного ремесла розбиралася Катерина Бессарабова.

 

Англійські Шерлоки Холмси — детективи «в законі». У Великій Британії приватним нишпоркам видають ліцензії: якщо є досвід роботи, освіта і складено спеціальний іспит. Стати ж українським детективом:

— Элементарно, Ватсон!

Бо Україна не має закону, який би регулював таку діяльність. А тому розрізнити, хто справжній детектив, а хто аферист — важко. Але можливо!

Ігор Цмінський:

— Каждый заказ — это индивидуальный подход к ценообразованию, ко всему, не может быть прайса! Когда вам по телефону детективное агентство говорит: это у меня стоит столько, это столько — это максимальная приближенность к мошенничеству.

Справжній український детектив одразу ніколи не назве ціни за свої послуги, бо спочатку потрібно проаналізувати замовлення й оцінити статус і гаманець клієнта. Хоча деколи детективи працюють і безкоштовно.

Ігор Тимофеєв:

— Кто-то может назвать сумму поиска ребенка 200 долларов. Но увидев, что мама бедная, совершенно не имеет денег, он может сделать это бесплатно. Если он увидит богатея, который, извините, бесится с жиру, и он увидит, что человек готов платить за нормальную работу, то он возьмет с него нормальные деньги.

Їхнє поле діяльності — не стеження за коханками та коханцями, хоча й не без цього. Найчастіше приватним детективам замовляють збір інформації про майбутніх бізнес-партнерів, просять допомоги у пошуку зниклих та в розслідуванні карних справ.

Ігор Литкевич, засновник детективного агентства:

— Те же розыскные дела, уголовные дела заводятся правоохранительными органами, но мы в рамках согласованных мероприятий осуществляем им содействие, помощь теми силами, теми средствами, которыми мы обладаем.

Аби розширити свої можливості, детективи вирішили розробити власний законопроект. Бо переконані: краще за практиків це ніхто не зробить. Документ, який уже колись розробили законотворці, у Парламенті «гуляє» з 2001-го. Але й досі не ухвалений.

Автор: Катерина Бессарабова. Оператор: Сергій Дунда. Перший Національний.


Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *